Festival Jeden svět

Festival dokumentárních filmů probíhá každoročně v celé České republice. V roce 2018 proběhl poprvé i v Sušici a část projekce proběhla i v PROSTORu.

Jeden svět Sušice / One World Sušice

Zveme Vás na Festival Jeden svět, který pořádá organizace Člověk v tísni (regionální pobočka Plzeň) a PROSTOR je partnerem projektu. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Jeden svět proběhne v Sušici v termínu 5. - 7. dubna 2018 a to v Sirkus - Sušické kulturní centrum, Prostor a Maximhall. Program nabídne 6 projekcí s debatou, koncert a výstavu. Celý program na www.jedensvet.cz/susice

V rámci festivalu proběhly projekce:
Dokument Azurová je obrazově působivý dokument, který ukazuje nejen dopady lidské činnosti na ekosystém oceánů, ale také možnosti, jak moře před námi samými chránit.

Unikátní snímek Náš nový prezident umožňuje na vlastní kůži zažít působení propagandy, kterou Kreml denně masíruje vlastní obyvatelstvo a všechny, kdo jsou ochotni uvěřit těm nejabsurdnějším konspiračním zkazkám. Třeba té, proč by se Donald Trump měl stát prezidentem USA.

Příběhy protagonistů filmu Nerodič ukazují, jak široké spektrum možností představuje (ne)rodičovství ve 21. století – od single ženy s adoptovanými dvojčaty až po pár, který děti vůbec nechce.

Posledním filmem cyklu dokumentů promítaných v PROSTORu je film Cizinec v ráji.
Co od Evropy vlastně chcete? Jsme pro vás jen rajská zahrada, jejíž plody můžete ve velkém otrhat? Podobné otázky slýchávají vyčerpaní imigranti, kteří právě překonali moře a připluli k evropským břehům.

Akce byla realizována v rámci projektu PROSTOR PRO UMĚNÍ 2018.