top of page
20240604_081150.jpg

Café Damián

Místo setkávání zdravých a zdravotně znevýhodněných lidí. Místo, ze kterého se můžete vydat do našeho areálu. 

Kavárna Café Damián je střediskem, kde se lidé mají možnost propojit nejvíce, a spolu s Bylinkovou zahradou a cyklomuzeem k nám přivádějí spoustu lidí “zvenku”. Tento prostor dává nahlédnout úskalí jak nemoci, tak zdravotnímu omezení a zároveň lidské síle, tvořivosti a naději.

Původní myšlenka byla vytvořit společenský prostor, s možností dát si kávu se svými blízkými, pro klienty Domova sv. Josefa a ta se rozrostla do téměř běžného kavárenského provozu. Jediný rozdíl nyní je, že tu můžete potkat spoustu lidí na vozíčku. V současné době v naší kavárně dáváme prostor pro práci až 7 zaměstnancům s hendikepem.

Naše kavárna disponuje krásnou zahrádkou a kávu si můžete vychutnat přímo mezi bylinkami v naší Bylinkové zahradě. Ke kávě si můžete dát klasické zákusky z blízkého Petirova cukrářství, domácí koláče a buchty z naší kuchyně. Ze slaných jídel pak naše vyhlášené obložené chlebíčky či sendviče. Žízeň zaženete lahodnou bylinkovou limonádou z domácích sirupů Camellus, jejichž původní výroba sahá až sem k nám.

Kavárna slouží také jako výstavní prostor, kde se snažíme podporovat umělce nejen z blízkého okolí. Pořádáme zde malé koncerty či zajímavé přednášky. Nabízíme možnost uspořádaní oslav, kdy jsme z naší kuchyně schopni zajistit i malé občerstvení.

Kontakty:

Hedvika Křížková

Provozní manažerka

kavarna.damian@dsj-zirec.cz

+420 491 610 649

bottom of page